Postet nga: lista serbe

Agjencia kundër Korrupsionit nis procedurat kundër zyrtarëve të Listës Serbe

Agjencia kundër Korrupsionit në Kosovë ka nisur procedurat hetimore kundër zyrtarëve të Listës Serbe, parti udhëheqëse e serbëve të Kosovës, e cila ...

Mungesa e Listës Serbe në Kuvend shtyn përsëri ndryshimin e Ligjit për festat zyrtare

Në mungesë të deputetëve të Listës Serbe, Kuvendi i Kosovës në vazhdimin e seancës ka vendosur që të mos procedojnë me shqyrtimin e Projektligjit për ...

Rakiq paralajmëron reciprocitet nëse nuk lejohen votimet në Kosovë për zgjedhjet e Serbisë

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë sot se nëse Kosova nuk lejon që më 3 prill të mbahen zgjedhjet e Serbisë në Kosovë atëherë do ...

Protestë e serbëve në Mitrovicën Veriore kundër ndalimit të mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë

Dhjetëra qytetarë të komunitetit serb janë mbledhur në Mitrovicën Veriore dhe në shenjë proteste ndaj vendimit të institucioneve të Kosovës për të mos lejuar referendumin e ...

Lista Serbe lëshon sallën, Simiq: Po i shkelni të drejtat e popullit serb për të votuar në referendum

Shefi i deputetëve të Listës Serbe, Igor Simiq ka thënë se seanca e Kuvendit të Kosovës për kundërshtimin e mbajtjes së referendumit serb në ...

Lista Serbe 'pengon' zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Gjyqësor, Kuvendi shkon në pauzë

Në seancën e Kuvendit të Kosovës është shtyrë zgjedhja e anëtarëve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës, për arsye të Listës Serbe.

Lista Serbe bën thirrje për kursim të energjisë elektrike

Lista Serbe me anë të një njoftimi në “Facebook” u ka bërë thirrje qytetarëve që të ulin konsumin e energjisë elektrike.

Frika nga shprehja e lirë brenda komunitetit serb

Serbët në Kosovë nuk guxojnë që t'i shfaqin publikisht qëndrimet e tyre politike, sepse mund të ballafaqohen me pasoja të ndryshme, thotë një banor nga territori i Komunë...