Postet nga: lista serbe

Jevtiq: Të dielën protestojmë në Shtërpcë për plagosjen e dy të rinjve

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se të dielën më 8 janar do të mbahet protestë në Shtërpcë pas rastit të plagosjes së dy ...

Deputetëve të dorëhequr nuk ju takon kompensimi kalimtar

Dhjetë ish-deputetët e Listës Serbe të cilët dhanë dorëheqje më 7 nëntor, nuk kanë marrë pagë edhe për muajin dhjetor.

Rakiq: Vuçiq mendon se do të ishte mirë të hiqen barrikadat

Medium serb Kossev ka raportuar se Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka pasur një takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Rakiq: Situata në Zubin Potok është absolutisht e qetë

Lideri i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka reaguar në lidhje me raportimet për të shtëna me armë zjarri në afërsi të një patrulle të KFOR-it afë...

Goran Rakiq: Jemi mbledhur si përgjigje ndaj terrorit të qeverisë Kurti

Kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq i është drejtuar me një fjalim serbëve që u mblodhën në protestën e sotme në fshatin Rudarë të Zveçanit.

Kushtet e Rakiqit për largimin e barrikadave

Në një video nga Rudarja, lideri i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka dërguar një porosi për kryeministrin Albin Kurti, duke numëruar se cilat janë kushtet pë...

Jabllanoviq lë fajtorë Listën Serbe dhe Qeverinë e Kosovës për barrikadat

Aleksandar Jabllanoviq, politikan serb në Kosovë, ka folur lidhur me situatën e krijuar me barrikadat në veri të Kosovës.

Rohde kritikon Listën Serbe për mosreagim ndaj trajtimit të Rada Trajkoviqit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka kritikuar Listën Serbe për mosreagim ndaj ndalimit dhe trajtimit që i është bërë Rada Trajkoviqit.