Postet nga: Lëvizja Fol

Nagavci: Brenda vitit do të jetë i gatshëm ligji për tekstet shkollore

Ministrja e Arsimit, Shkencë, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci në një debat të organizuar nga Lëvizja Fol ka deklaruar se brenda vitit do të jetë i gatshëm ...

Të premten pritet të aprovohet programi i Qeverisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se të premten do të aprovohet programi i Qeverisë.

329 lëndë të korrupsionit nga 646 u trajtuan nga prokuroritë vitin e kaluar

Nga 646 lëndë të korrupsionit sa ishin gjatë vitit 2020-të në prokuroritë e Kosovës, vetëm 329 prej tyre është arritur që të trajtohen. Kurse 317 lëndë që kanë ngelur ...

FOL publikon hulumtim lidhur me regjistrimin e pronave të politikanëve

Lëvizja FOL ka mbajtur një diskutim të hapur lidhur me hulumtimin e tyre sa i përket analizimit të të dhënave rreth posedimit të pasurisë të grave zyrtare ...

Mbrojtësja e lumenjve të Deçanit, Shpresa Loshaj, fituese e Çmimit për Guxim Qytetar 2020

Lëvizja FOL këtë vit çmimin për Guxim Qytetar për vitin 2020, e ka ndarë për Shpresa Loshaj nga Deçani.

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar: Kosova duhet të jetë me transparente

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot gjatë një forumi të organizuar nga Lëvizja FOL ka folur rreth marrëdhënieve në mes Kosovës dhe ...

Lëvizja FOL: Vendimet kundër COVID-19 nuk u respektuan në disa raste as nga institucionet

Lëvizja FOL, është shprehur e pakënaqur për mos zbatimin e vendimeve të institucioneve shtetrore për parandalim të COVID-19 nga vetë këto institucione.

Vendimet gjyqësore shtjerrin buxhetet e komunave

Mbi 41,5 milionë euro kanë shpenzuar 38 komunat e Kosovës gjatë tre vitetve të fundit për vendimet gjyqësore.