Postet nga: LDK

Haziri: Ne nuk kemi parë emra dhe eksponentë të LDK-së që do të jenë subjekt i zbardhjes së drejtësisë

Një ditë para fillimit të dëgjimit të dëshmitarëve në gjykimin kundër ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...

LDK pas rritjes së çmimit të rrymës: Shtrenjtimi varfëron qytetarët

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pasi Bordi i Zyrës sëe Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) ka marrë vendim për rritjen e çmimit të energjisë elektrike.

LDK kërkon uljen e TVSh-së në faturat e energjisë elektrike

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar uljen e TVSh-së në faturat e energjisë elektrike, deri në tejkalimin e situatës.

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese, LDK kërkon shkarkimin e ministres Haxhiu

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon shkarkimin e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila e shpallit të pavlefshëm Ligjin ...

Skender Hyseni: Ndale turrin Lumir!

Ish koordinatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhikut, në lidhje me deklarata e këtij të fundit të ...

Abdixhiku tregon se a ka vend në LDK për Vjosa Osmanin

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka treguar se nuk ka raporte miqësore me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Abdixhiku lexon vargje të Azem Shkrelit për të përshkruar qëndrimet e Kurtit

“Sikur të takoheshim me vetveten sy më sy, a do të kishim me u puth apo do kishim me u pështy”, - janë vargje të poetit Azem Shkreli të ...

Zemaj: Mosnënshkrimi i marrëveshjes, lojë e fshehtë mes Vuçiqit dhe Kurtit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për mostransparencë të dialogut në kuadër të takimit të së shtunës në Ohë...