Postet nga: Kuvendi

Faton Topalli e Ismajl Kurteshi Mbeten në Paraburgim

Mbrojtësit e Topallit dhe Kurteshit ishin ankuar ndaj shqiptimit të paraburgimit prej një muaji ndaj këtyre dy deputetëve të “Vetëvendosjes” më 14 dhjetor.

Alma Lama e Vjosa Osmani Braktisin Seancën

Dy deputetet e Kuvendit nga LDK, Alma Lama dhe Vjosa Osmani, kanë braktisur seancën e Kuvendit e cila po zhvillohet në sallën alternative në një nga katet e ...

Fillon Seanca në Sallën Alternative

Në Sallën Alternative të Kuvendit janë mbledhur deputetët e pozitës për të vazhduar seancën që u shty për sot.

Opozita në Sallën e Mbledhjeve Pas Fjalimit të Jahjagës

Deputetët opozitarë janë kthyer në sallën e mbledhjeve të Kuvendit, pasi bojkotuan fjalimin e Presidentes Jahjaga.

Jahjaga: Kosova më e Rëndësishme se Secili Prej Nesh

Presidentja jahjaga gjatë fjalimit në Kuvend tha se askush individualisht nuk është më i rëndësishëm se Kosova.

Ambasadori Norvegjez: Emërimet e Bordeve nuk Janë Politike

Ambasadori norvegjez Ian Braathu tha për KALLXO.com se emërimet në borde janë bërë nga shumica në Kuvend.

Masë Transferi për Shefin e Sigurimit të Kuvendit

Shefit të sigurimit të Kuvendit të Kosovës,  Fatmir Sheqirit i është shqiptuar masë transferi.

Ngjyrat e Prishtinës së Trazuar (FOTO)

Disa mbështetës të opozitës kanë ngjyrosur me të kuqe xhamat e kaltër të ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, të hënën pasdite.