Postet nga: Kuvendi

Deputetët e LDK-së e LVV-së debatojnë se kush ka privilegj në testime për COVID-19

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doruntinë Maloku Kastrati , ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë qenë ata të priviligjuarit për kryerjen e testit për COVID-19.

Ganimete Musliu polemizon me Eman Rrahmanin për sigurimin e maskave

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu dhe deputeti i LVV-së Eman Rrahmani kanë polemizuar sot në Kuvend se cila parti ka udhëhequr më mirë me Ministrinë e Shëndetësisë.

Seanca për situatën me pandeminë vazhdon edhe sot

Seanca për raportimin e kryeministrit Hoti dhe debatit parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, që nisi dje në ora 16:00, pritet të vazhdojë sot në ora 10:00.

'Rreziku nga pandemia', Kuvendi vazhdon seancën nesër

Kuvendi i Kosovës i ka ndërprerë punimet e seancës së sotme për debatin parlamentar dhe raportimin e kryeministrit lidhur me menaxhimin e pandemisë.

Ministri i Shëndetësisë: Mbiemri Zemaj ka tmerruar paramilitarët serbë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka reaguar gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës mbi menaxhimin e pandemisë COVID-19, për shtrembërimin e mbiemrit të tij.

Driton Selmanaj arsyeton Qeverinë për mosshqyrtimin e Ligjit anti-Covid

Zëvendëskryeminstri, Driton Selmanaj, në seancën e Kuvendit të Kosovës  me të vetmën pikë të rendit të ditës, raportimi i kryeminstrit, Avdullah Hotit, për ...

Mulhaxha Kollçaku: Qytetarët nuk po i respektojnë masat sepse nuk i besojnë Qeverisë Hoti

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, në seancën e  Kuvendit të Kosovës, me temën e vetme të rendit të ditës – ...

Kërkohen propozime nga deputetët për mbajtjen e seancave plenare nga distanca

Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri, ka rekomanduar që propozimi i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, për ndryshimin e rregullores së Kuvendit që seancat e Kuvendit të ...