Postet nga: Kuvendi

Kuvendi sot diskuton ligjin për të cilin reaguan ambasadorët

Kuvendi i Kosovës sot nga ora 11:00 do të mbaj seancën e radhës në të cilën rend dite do të jetë ligji për mbrojtjen e vlerave ...

Amandamentet e votuara nga buxheti për vitin 2020

Amandamenti i propzuar nga deputeti Hekuran Murati për kompensimin e kartonit të gjelbërt me shumë prej 3 milionë euro, është votuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Debat i nxehtë në Komisionin për Punë të Jashtme - VIDEO

Debati i nxhehtë midis antëtarëve të Komisionit për punë të jashtme nga radhët e LDK-së dhe LVV-së, gjatë raportimit të Ministres së jashtme, Meliza Haradinaj, ishte ...

Deputetët në sallë nuk votojnë, dështon votimi i projekt-rezolutave për Telekomin dhe pensionstët

Kuvendi i Kosovës nuk pati kuorum në seancën e sotme që të hedh në votim dy rezoluta, njëra për Telekomin e Kosovës dhe tjetra pë...

Mungesa e kuorumit, dështon sërish votimi i dy rezolutave lidhur me pandeminë

Kuvendi i Kosovës për shkak të mungesës së kuorumit nuk ka arritur të votojë dy rezoluta lidhur me menaxhimin e pandemisë, të propozuara nga Lëvizja Vetë...

Kuvendi tenton që për të katërtën herë t'i votojë marrëveshjet ndërkombëtare

Kuvendi  Kosovës do të mbajë seancë plenare të enjten, me 23 korrik në 10:30, ku për të katërtën herë do të tentojë t’i votojë marrëveshjet ndë...

Memli Krasniqi, Sali Zybës nuk i frikësohet as lepuri

Deputeti i Lëvizjës Vetëvendosje, Salih Zyba është përfshirë në një debat me deputetet e Partisë Demokratike të Kosovës.

Deputeti i LVV-së thotë se testet për COVID-19 po kryhen edhe në laboratore private

Mefail Bajqinovci, deputet nga rradhët e Vetëvendosjes, në seancën rreth menaxhimit të pandemisë COVID-19, ka thënë se në laboratoret private në Kosovë, janë duke u kryer ...