Postet nga: kb bashkimi

‘Arpagjikt’ e Prizrenit kontestojnë kryetarin e ri të KB Bashkimi - VIDEO

Kryetari i ri i njërit prej klubeve më të njohura të Basketbollit në Kosovë, KB Bashkimi, nuk po e ka edhe mbështetjen të kryesisë së tifozëve të ...

Xhiro e 23-të në Superligën e Basketbollit të Kosovës, vëmendja në Pejë

Këtë vikend zhvillohet xhiro e 23-të në kuadër të Supërligës së Basketbollit të Kosovë. Ndeshja kryesore e kësaj jave pritet të zhvillohet të dielën ...

Xhiro e 20-të në Superligën e Kosovës në Basketboll, këto janë ndeshjet e sotme

Sot zhvillohet xhiro e 20-të e Superligës së Kosovës në Basketboll.

Vashat e Bashkimit shpallen fituese të Kupës së Kosovës

Për dallim nga ekipi i Bashkimit në konkurrencën e djemve që nuk arriti që nga Peja ta dërgonte Kupën e Kosovës në Prizren, këtë ...

Sot në program tre ndeshje në kuadër të Kupës së Kosovës në Basketboll

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara ditën e djeshme ku Trepça mposhti Rahovecin dhe Peja triumfoi ndaj Prishtinës, sot në kuadër të Kupës së Kosovës ...

Golden Eagle Ylli vs Trepça, sfida kryesore e javës së tetë në Superligen e Basketbollit

Gjatë mesjavës do të zhvillohet xhiro e tetë në Superligen e Basketbollit dhe ndeshja ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Trepçës, pritet të jetë sfida kryesore.

Bashkimi përforcohet me basketbollistin Anton Kazarnovski nga Izraeli

Skuadra e basketbollit Bashkimi, ka njoftuar se ka transferuar një basketbollist një ditë para fillimit të sezonit në Superligë.

Bashkimi përforcohet me Julien Lewsin

Klubi i basketbollit Bashkimi ka njoftuar se është përforcuar me basketbollistin e parë të huaj për sezonin e ri.