Postet nga: Kufi

Policia shqiptare sekuestron mbi 10 mijë euro në pikën kufitare në Dibër

Policia e Shqipërisë ka sekuestruar 10 mijë e 70 euro, 100 mijë lekë dhe 70 paund të padeklaruara në pikën kufitare në Dibër.

Fundjava pa kontrolle kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë, Qytetarët: Jemi një komb, këto kontrolle duhen hequr përgjithmonë

Që prej 1-majit kalimet mes Kosovës dhe Shqipërisë bëhen pa kontrolle kufitare. Në pikë-kalimin në Morinë, policia kufitare shqiptare nuk kërkon dokumente identifikimi për ...

Protestat matanë Merdarës - Hapet për qarkullim rruga e bllokuar

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar se rruga e bllokuar në Merdare, në territorin serb, tashmë është e lirë për qarkullim.

Paralajmërimi për protesa matanë Merdarës - Disa vetura zgjedhin të mos e kalojnë kufirin

Ndonëse erdhën deri në Mendare për të kaluar kufirin me Serbinë, disa vetura me targa të Kosovës e të shteteve të tjera, të drejtuara nga qytetarë ...

Pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare për të dalë nga Kosova

Pritje disa orësh janë regjistruar sot në orën 09:00 të mëngjesit në disa prej pikë-kalimeve kufitare për të dalë nga Kosova.

Policia konfiskon 40 telefonë që dyshohet se po kontrabandoheshin nga Serbia

Në pikëkalimin kufitar në Bërnjak, Policia e Kosovës ka konfiskuar mall që dyshohet të jetë i kontrabanduar nga një makinë me targa të Serbisë.

Konfiskohen rreth 70 metër kub dru që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka konfiskuar rreth 70 metra dru që dyshohet se janë kontrabanduara nga Serbia.

Finlandë, tela me gjemba në kufirin me Rusinë

Më pak se dy javë pas anëtarësimit në NATO, Finlanda ka nisur të vërë tela me gjemba në kufirin me Rusinë, një veprim që ka si synim ...