Postet nga: kolonat

Mërgimtarët kthehen pas festës së Bajramit, kolona në kufi

Mërgimtarët që erdhën në Kosovë për festën e Fitër-Bajramit, kanë filluar të kthehen në vendet ku punojnë dhe jetojnë.

Vazhdojnë pritjet e mërgimtarëve në pikat kufitare për t`u larguar nga Kosova

Më shumë se një orë janë pritjet e udhëtarëve për të dalë nga Kosova. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar në Merdare këtë ...

Vazhdojnë kolonat e gjata në Veternik

Kolonat e gjata po vazhdojnë edhe gjatë ditës së sotme në lagjen Veternik në Prishtinë.

Kolona 1.2 kilometra në Merdare

Deri në tri orë pritje në pikën kufitare në Merdare janë raportuar nga ana Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar.

Informohu online për pritjet në kufi

Të gjithë ju që jeni duke udhëtuar, apo që planifikoni të udhëtoni, qoftë për të hyrë, apo dalë jashtë Kosovës, mund të informoheni në kohë reale ...

Lëshohet në funksion pika kufitare e revitalizuar në Morinë

Shefja e BE në Kosovë, Nataliya Apostolova, shefja e BE në Shqipëri, Romana Vlahutin, zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj, kanë bërë përurimin e pikë...

Kolona të gjata në Merdare

Pika kufitare me Serbinë,  vazhdon të shkaktoj kolona të gjata  pritjesh të bashkatdhetarëve.

Kolona e pritje në pikat kufitare në Kosovë

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, në pikën kufitare Dheu i Bardhë pritjet në kolona arrijnë deri në 1 orë e 30 minuta.