Postet nga: kontrollet

Aksion i AUV-së në regjionin e Prizrenit, mbyllen 5 lokale të ushqimeve të shpejta

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) ka ndërmarrë sot një aksion kontrolli në lokalet e gastronomisë që shërbejnë ushqime të shpejta (Fast Food), në regjionin e Prizrenit, konkretisht ...

Policia e Kosovës nis fazën testuese të pilot-projektit për kamerat e trupit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se nga sot ka filluar faza testuese e përdorimit të kamerave të trupit nga Njësia për Kontroll të ...

Policia vazhdon kontrollin e autobusëve dhe kamionëve – shqipton 50 tiketa trafiku

Policia e Kosovës ka apeluar tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes të shtuar, të respektojnë rregullat dhe shenjat e trafikut rrugor, si dhe ...

Operacioni 'Guri', arrestohen 6 të dyshuar dhe sekuestrohen mbi 12 kilogramë marihuanë

Gjashtë persona janë arrestuar dhe 12 kilogramë marihuanë, 3 467 euro e 12. 700 lekë janë konfiskuar nga Policia e Kosovës gjatë një kontrolli të bërë sot në 11 lokacione në Prishtinë, pjesë e ...

Momenti kur hetuesit e ATK-së intervistojnë këngëtaren e njohur në diskotekë

Njëra nga këngëtaret e famshme të estradës ishte cak i kontrollit tatimor gjatë muajit gusht të këtij viti.

Policia në Mitrovicë shton kontrollet për personat në vetizolim

Zyrtarët policorë të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicën e Jugut, kanë shtuar kontrollet ndaj personave me masa vetzolimi, në kuadër të zbatimit dhe implementimit të masave kundër ...

Policia e rajonit të Prizrenit me aktivitete për zbatimin e masave

Policia në rajonin e Prizrenit po vazhdon që të zbatoj vendimin e Qeverisë për masat kundër COVID-19.

Kontrollet për eksport të vaksinave jashtë BE-së nuk vlejnë për Ballkanin

Bashkimi Evropian ka konfirmuar të premten vendosjen e kontrolleve për eksport të vaksinave për koronavirus, të cilat janë prodhuar brenda territorit të BE-së, ndërkohë që rriten pakë...