Postet nga: Kroaci

Nesër mbahet forumi ekonomik Kosovë-Kroaci, pritet nënshkrimi i një marrëveshjeje

Nesër në Prishtinë do të organizohet forumi ekonomik mes Kosovës dhe Kroacisë.

Dy shtetas të Shqipërisë kapen me heroinë në Kroaci, qeni i policisë nuhati substancën - Pamje

Policia kroate ka arrestuar dy shtetas të Shqipërisë pasi kishin fshehur 20 pako me drogë, përkatësisht 11 kilogramë heroinë, në hapësirën e modifikuar të veturës në...

Kroaci, një burrë dyshohet se ka vrarë me sëpatë një fëmijë dhe ka sulmuar ish-gruan e tij

Një burrë 43-vjeçar nga Zagrebi i Kroacisë dyshohet se ka vrarë një fëmijë një vjet e gjysmë dhe ka sulmuar ish-gruan e tij 41-vjeçare dy ditë më ...

Presidenti kroat refuzon ftesën e Ambasadës amerikane për ta takuar Nancy Pelosin

Presidenti kroat, Zoran Millanoviq, e ka refuzuar ftesën e Ambasadës amerikane në Kroaci, për të takuar udhëheqësen e Dhomës së Përfaqësuesve në ...

Përplasen dy trena në Kroaci, raportohet për viktima dhe të lënduar

Rreth orës 21:30, një tren mallrash dhe një tren pasagjerësh janë përplasur në afërsi të Novskës së Kroacisë, raporton mediumi kroat index.hr.

Motoristët veteranë të UÇK-së pjesë e motomaratonës në Kroaci

Moto Klubi i Veteranëve të UÇK-së (MK Veteranët e UÇK-së) ka marrë pjesë në motomaratonën “Krajevima nasih predaka ’22” në Kroaci.

Autobusi polak del nga autostrada në Kroaci, të paktën 12 persona të vdekur

Një autobus me targa polake është përfshirë në një aksident të rëndë trafiku në autostradën A4 Zagreb-Goriçan mëngjesin e sotëm. Të paktën 12 persona ...

Alarm i kuq i motit në Bosnje dhe Hercegovinë, Serbi dhe Kroaci

Institutet hidrometeorologjike në Bosnje dhe Hercegovinë, Serbi dhe Kroaci kanë lëshuar një alarm të kuq moti për 23 korrik, për shkak të temperaturave të larta.