Postet nga: Kroaci

Kroacia ua kërkon punëtorëve shëndetësorë certifikatat për COVID-19

Kroacia do t’iu kërkojë të gjithë punëtorëve të sektorit shëndetësor që të vaksinohen apo të kenë test negativ për koronavirus, duke nisur nga ...

“Treni i lirisë” i Franjo Tugjman - Festoi fitoren e kroatëve dhe eksodin e serbëve

Pas fitores së Kroacisë mbi serbët rebelë në Operacionin Stuhia në gusht 1995, presidenti Franjo Tugjman u nis në një udhëtim me tren në vend, duke organizuar tubime festive ...

Kurti letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkovic, nëpërmjet së cilës ia ka shprehur falënderimin e tij dhe ...

Sveçla flet për mundësinë e gjykimit të shoferit të autobusit në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se nuk kanë ndonjë marrëveshje me Kroacinë për ekstradim të shoferit të autobusit ...

Vitia tregon për gjendjen e bashkatdhetarëve të lënduar nga aksidenti në Kroaci

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia në një konferencë për media sonte ka folur për gjendjen e bashkardhetarëve që i kanë mbijetuar aksidentit ...

Sveçla: Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci janë rrugës për në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se trupat e viktimave nga aksidenti tragjik në Kroaci janë rrugës për në ...

Osmani, Konjufca dhe Kurti pritën të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Kroaci

Kanë mbërritur sonte në Kosovë 27 bashkatdhetarë, të cilët i mbijetuan aksidentit tragjik në Slavonski Brod të Kroacisë.

Qeveria: Bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci do të vijnë në Aeroportin e Prishtinës pas orës 22:00

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se bashkatdhetarët të cilët i kanë mbijetuar aksidentit tragjik në Kroaci, do të vijnë në Kosovë me transport ajror, sonte pas orë...