Postet nga: Kroaci

Qeveria: Bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci do të vijnë në Aeroportin e Prishtinës pas orës 22:00

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se bashkatdhetarët të cilët i kanë mbijetuar aksidentit tragjik në Kroaci, do të vijnë në Kosovë me transport ajror, sonte pas orë...

Sveçla: Udhëtarët dhe të vdekurit nga aksidenti pritet të arrijnë në mbrëmje në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se udhëtarët që kanë shpëtuar nga aksidenti me autobus i ...

Avokati i shoferit të autobusit: Ai nuk ka thënë se e ka zënë gjumi

Avokati i shoferit që shkaktoi aksidentin të dielën në Kroaci, Igor Cisper, ka folur para mediave, pasi Gjykata e Sllavonski Brod ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ...

Foto: HTV / IMS

Tridhjetë ditë paraburgim për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci

Shoferit të autobusit nga Kosova, që është aksidentuar të dielën në Sllavonski Brodt të Kroacisë, i është shqiptuar masa prej 30 ditësh paraburgim.

Foto: HTV / IMS

Sot merret vendimi për shoferin që dyshohet se shkaktoi vetaksidentin në Kroaci

Shoferi që dyshohet se e ka shkaktuar aksidentin e së dielës në autostradën afër Slavonski Brod në Kroaci, në të cilin 10 njerëz kanë vdekur, dje është ...

Drejtori i Federatës Kroate të Futbollit viziton të lënduarit në aksidentin e autobusit në Kroaci

Një delegacion i Federatës Kroate të Futbollit i udhëhequr nga drejtori ekzekutiv, Marijan Kustiq, ka vizituar pasagjerët e lënduar nga aksidenti tragjik me autobus që ndodhi ...

Sveçla: 26 bashkëqytetarë janë liruar nga Spitali i Brodit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se sot janë liruar nga Spitali i Sllavonski Brodit 26 pacientë që ishin lënduar nga aksidenti ...

Zjarrfikësit e Kroacisë që shkuan të parët në vendin e ngjarjes: Asgjë nuk mund t’ju përgatisë për skena të tilla

Komandanti i Zjarrfikëseve në Sllavonski Brod, Ivan Vuleta dhe zëvendëskomandanti, Mario Tonqek, kanë rrëfyer momentin kur kanë mbërritur në vendin ku kishte ndodhur aksidenti i ...