Postet nga: krime lufte

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Nenad Arsiq, i akuzuar për krime lufte

 

Vrasjet e shqiptarëve në Sllovi të Lipjanit më 1999, dëshmitarët tregojnë se e kishin parë të akuzuarin Goran Stanishiq

Në gjykimin ndaj Goran Stanishiqit, i cili po akuzohet për krime lufte të kryera në fshatin Sllovi të Lipjanit, kanë dhënë dëshminë e tyre edhe dy dë...

Kërkohet urdhër arrest ndërkombëtar kundër dy personave për krime lufte në Kosovë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka bërë kërkesë për lëshimin e urdhër arrestit ndërkombëtar kundër dy personave që akuzohen ...

Çfarë po kërkon ministri i Qeverisë te shtëpia Jakup Krasniqit e cila po bastiset nga Hetuesit e Speciales

Mëngjesin e sotëm forcat të shumta policore nga EULEX kanë shkuar në shtëpinë e Jakup Krasniqit.

Deklarata e Sali Mustafës në Gjykatën e Specializuar

Në seancën e sotme gjyqësore Sali Mustafa, ish komandat Cali, u ftua të deklarohet për 4 pikat e aktakuzës me të cilën e ngarkon Prokurori i ...

Nesër përfundon afati për konfirmimin e aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit

Nesër bëhen 6 muaj nga ngritja e propozim-aktakuzës  për krime lufte ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe Kryetarit të PDK-së,Kadri Veselit, që parasheh ...

Apeli lë në paraburgim të dyshuarin për Krime Lufte në Kosovë

Apeli, ka njoftuar se ndaj Dervish Krasniqit, i dyshuar për krime lufte ka lënë në fuqi masën e paraburgimit.

Dëshmitarët tregojnë se ku ndodhej Nenad Arsiq gjatë bombardimeve të 21 majit 1999

Në gjykimin ndaj ish policit rezervist serb, Nenad Arsiq, i akuzuar për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë, janë dëgjuar dëshmitarët e propozuar nga ...