Postet nga: Dosja e Prokuroisë

Dosja e Prokurorisë: 16-vjeçari pretendonte që vrasjet në shkollë t’i kryente në fund të tetorit

Plane disa mujore, biseda me disa persona jashtë Kosovës, emra të  koduar, planifikim për vrasje të disa shokëve të klasës së tij në një shkollë në ...

Dosja e Prokurorisë – Tentativa e kontrabandimit të drogës në burgun e Dubravës përmes kamionit të ushqimit

Mbi gjysmë kilogrami marihuanë, 5 pako tableta të llojit 'Dbolmax', 212 tableta 'metandrosenolon', 11 telefona mobil, 8 kabllo për mbushjen e telefonave dhe 2 koka të kabllove mbushëse janë ato çka u gjetë...

Ekskluzive: Dosja e tre të arrestuarve për krime lufte në zonën e Vushtrrisë

Ish-pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, Zoran Kostiq, Dragan Milloviq i njohur me nofkën Musa dhe Illija Elezoviq, janë tre serbët e ...

Dosja e Prokurorisë: Mësimdhënësi në Deçan e ka puthur dy herë vajzën e mitur pa pëlqimin e saj

Një mësimdhënës është arrestuar e është suspenduar nga detyra nën dyshimin se i njëjti ka sulmuar seksualisht një nxënëse të mitur në Deç...

Dosja e Prokurorisë: Të dyshuarit që sulmuan imamin e Xhamisë në Lupç kanë pasur edhe më herët mosmarrëveshje me të

Tre të pandehurit, B. M., 27 vjeçar, A. M., 29 vjeçar dhe Sh. M., 26 vjeçar, më datën 22 korrik të këtij viti dyshohet se e kanë sulmuar me ...