Postet nga: kosova

Zona ekonomike amerikane në sirtarë të qeverisë

Vendimi i Qeverisë së Kosovës nga viti 2018 për formimin e zonës së veçantë ekonomike amerikane, ende nuk është funksionalizuar. Nga Oda Ekonomike Amerikane, megjithatë thonë se ...

DASh- Gjykatat e Kosovës shihen si të ndikuara dhe me drejtësi selektive

Sistemi gjyqësor kosovar është vlerësuar dobët në raportin vjetor të Departamentit të Shtetit Amerikan për klimën e investimeve në botë.

Bashkimi Evropian: Kosova dhe Serbia të merren me aranzhimet për komunitetet joshumicë

Çështjet që ndërlidhen me pozitën e komuniteteve pakicë në Kosovë tashmë janë të hapura në kuadër të dialogut të Brukselit, ndërkaq që zyrtarët e Bashkimit ...

Paralajmërohet mbledhja e qeverive të Kosovës e Shqipërisë

Qeveria e Kosovës dhe ajo e  Shqipërisë priten të mbajnë një mbledhje së shpejti ku pritet të bëhet edhe nënshkrimi i marrëveshjes për ndihmë ...

Maqedonia e Veriut i vendos Kosovës test të detyrueshëm PCR

Në seancën e sotme, Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi PCR test të detyrueshëm për qytetarët e Kosovës të cilët do të hyjnë në ...

Pas marrëveshjes së Uashingtonit, SHBA paralajmëron hapjen e zyrës në Beograd për nisje të "projekteve kyçe të normalizimit ekonomik"

Adam Boehler, udhëheqës i Korporatës amerikane për Financa dhe Zhvillim Ndërkombëtar, ka thënë se më 22 shtator të këtij viti do të dë...

Deri tani në Jerusalem ambasadat i kanë zhvendosur vetëm SHBA dhe Guatamela, Evropa konsideron se statusi i qytetit duhet të zgjidhet mes Izraelit dhe Palestinezëve

Brukseli i ka lënë në hije marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë për normalizim të marrëdhënieve ekonomike si dhe faktin ...

Valon Berisha: Sot nuk bëmë lojë të mirë

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha në prononcimin për RTK pas ndeshjes me Greqinë, e pranon se skuadra jonë nuk bëri paraqitje të mirë në duel me grekë...