Postet nga: kosova

Zgjerohet lista e shteteve që e përkrahin anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gjermania, Britania e Madhe, Finlanda, Austria e Shqipëria, janë vendet të cilat publikisht i kanë dhënë mbështetje të fuqishme Kosovës ...

Ambasada e SHBA-së: Afganët që nuk do të kalojnë kontrollet e nevojshme, nuk do të lejohen të udhëtojnë në SHBA

Ditë më parë disa media amerikane raportuan se disa afganë të strehuar në Kosovë nuk do u lejohet  hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kurti: Madridi zyrtar të mos e krahasojë veten me Serbinë që kreu gjenocid në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në Këshillin Atlantik  ka diskutuar rreth prioriteteve të politikave vendore, politikës së jashtme dhe agjendës së tij.

Detaje nga takimi Konjufca - Gjukanoviq

Aktualiteti politik, zhvillimet në rajon, agresioni rus si dhe thellimi i bashkëpunimit ndërshtetëror kanë qenë disa nga temat e diskutuar mes kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ...

Presidenti i Malit të Zi: Nuk e shohim vetën pjesë të iniciativës së Ballkanit të Hapur

Presidenti i Malit të Zi: Nuk e shohim vetën pjesë të iniciativës së Ballkanit të Hapur

Lila: Në ICK duhen 2 muaj e gjysmë që ta përgatisim një punëtor junior në fushën e teknologjisë

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet debati për potencialin e Kosovës në fushën e teknologjisë së informacionit.

Bad News Eagles humb ndeshjen ndaj FaZe, nesër ndeshja e radhës për mbijetesë

Ekipi shqiptar nga Kosova, Bad News Eagles, humbi ndeshjen e tyre të dytë ndaj ekipit FaZe në fazën ‘Legends Stage’ të turneut më të madh të CS:GO, PGL ...

Sveçla në Bruksel, kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në kuadër të një vizite në Bruksel ka zhvilluar takime me përfaqësues të ndryshëm në kuadër ...