Postet nga: kontrabandimi

Policia në aksion, parandalon kontrabandimin e pulave nga Serbia

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka parandaluar në dy raste të ndara kontrabandimin e mallrave nga Serbia.

I akuzuari për kontrabandim kërkon të mbrohet nga avokati i birit të tij

 

Parandalohen kontrabandime me mallra, sekuestrohen 300 kilogramë kumbulla e 25 thasë duhan

300 kilogramë kumbulla e 25 thasë duhan janë sekuestruar të martën nga Policia e Kosovës në dy raste të ndryshme të parandalimit të kontrabandimit me mallra, në fshatrat Breznicë dhe ...

Shtyhet seanca në rastin ‘Ukë Rugova 2’

Është shtyrë seanca ndaj 15 të akuzuarve në rastin ‘Ukë Rugova 2’. Shtyrja e seancës erdhi për shkak të mos prezencës së dëshmitarëve.

Një person kapet duke kontrabanduar vaj hidraulik me origjinë nga Irani

Njësitet e Doganës së Kosovës kanë arritur që të identifikojnë një person të dyshuar deri sapo transportonte mall të kontrabanduar.

Prizren, kërkohet paraburgim për të dyshuarit për kontrabandë me emigrantë

Gjatë së shtunës, Policia e Kosovës ka realizuar një aksion në qytetin e Prizrenit ku janë kryer bastisje në disa lokacione.

Ikja e kosovarëve, Prokuroria nis burgosjen e kontrabandistëve

Prokuroria e Gjilanit ka njoftuar se ka ndaluar pesë persona nën dyshimet për kontrabandim të personave drejt Zvicrës.  Siç njofton Prokuroria të dyshuarit janë ndalur në pikë...

Shqiptarët kontrabandojnë në Zubin Potok

Emisioni “Drejtësia në Kosovë”, transmetoi hulumtimin gjashtëmujor të lidhjes mes policisë dhe kontrabanduesit në veri të Kosovës. Ekipi i “Drejtësia në Kosovë”, shfaqi pamjet ekskluzive të ...