Postet nga: Armët pa leje

"Dënime të buta": Mbi 230 mijë armë pa leje në duart e kosovarëve

Mbi 230 mijë armë pa leje janë në duar të qytetarëve të Kosovës, llogarit Ministria e Punëve të Brendshme në vend.

Faktorët që çojnë në vrasje: Nga gjendja socio-ekonomike deri tek armët pa leje

Vrasjet në Kosovë janë duke alarmuar shoqërinë dhe duke shtuar panikun, thonë njohës të fushës së sigurisë dhe të sociologjisë.

Numër shqetësues i posedimit të armëve ilegale në Kosovë

Kosovarët del të jenë merakli të armëve. Për çdo vit, lëshohen rreth 5 mijë leje për armë, ndërsa 260 mijë armë të tjera ilegale llogariten të ...

Ikja e kosovarëve, Prokuroria nis burgosjen e kontrabandistëve

Prokuroria e Gjilanit ka njoftuar se ka ndaluar pesë persona nën dyshimet për kontrabandim të personave drejt Zvicrës.  Siç njofton Prokuroria të dyshuarit janë ndalur në pikë...

MPB jep detaje për fushatën e legalizimit të armëve

Ministri e Punëve të Brendshme sot mban konferencë për media në kuadër të fushatës së legalizimit të armëve ilegale “Me letra”, ku do të diskutohet ...

Policia në aksion, arrestohen disa persona për armëmbajtje pa leje

 

I akuzuari për armëmbajtje Durim Jetishi në Zvicër, dështon seanca ndaj tij

Seanca gjyqësore kundër të akuzuarit për armëmbajtje pa leje Durim Jetishi ka dështuar, për shkak të mosprezencës së të akuzuarit.

Konfiskohet një pushkë gjysmë automatike në fshatin Mramor të Prishtinës

Një pushkë gjysmë automatike është konfiskuar sot nga policia në fshatin Mramor të Prishtinës, pas një operacioni bastisjeje nga ana e policisë.