Postet nga: kontrabandim me migrantë

Transportonin persona nga Siria, ndalohen nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka hasur në kontrabandim me migrantë, në magjistralen Pejë-Prishtinë, të enjten rreth orës 00:33.

Kontrabandohen 19 shtetas sirianë, i dyshuari i ik Policisë

19 shtetas sirianë janë gjetur në një kombi në fshatin Vlashnje të Komunës së Prizrenit.

Policia ndalon veturën në të cilën ishin 5 fëmijë shtetas të huaj

Policia Kufitare e Kosovës ka ndaluar një veturë në pikën kufitare të Vërmicës në të cilën ishin 5 fëmijë, shtetas të huaj.

Aktakuzë për kontrabandim me migrantë, u merrte nga 5,000 euro për t'i dërguar në vendet e BE-së

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë në kundër të pandehurit B.M. për veprën penale “Kontrabandimi me migrantë”

Rrëfimet e dëshmitarëve për kontrabandimin e migrantëve për në vendet e BE-së

Lan Selmani dhe Ramadan Fazlia, të akuzuarit për kontrabandim me migrantë, u ballafaquan me dëshmitarë në Gjykatë që Prokuroria pretendon se kanë qenë të dëmtuar.

Dëshmitari: I akuzuari m’i kërkoi 60 mijë euro për dërgimin e kushërinjve në Amerikë

Zef Colaj, Bekim Krasniqi e Miftar Ukshinaj kanë dalë para Gjykatës së Prishtinës për t’u gjykuar për kontrabandim me migrantë.

Gjilan, paraburgim për të dyshuarin për kontrabandim me migrant

Gjykata e Gjilanit sot ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit K.Sh.

Gjilan, një i ndaluar për kontrabandim me migrantë

K.Sh. i dyshuar për veprat penale kontrabandim me migrantë dhe posedim të narkotikëve është ndaluar për 48 orë nga Prokuroria e Gjilanit.