Postet nga: Drilon Haraçia

Dy të akuzuarit për keqpërdorimin e rezultateve të votimit, njëri e pranon tjetri e mohon

Xhemil Avdullahu të akuzuar për veprën penale falsifikimi i rezultateve të votimit, është deklaruar i pafajshëm. Sot, në gjykatën e Gjakovës, para gjykatësit Drilon ...

Tentim-vrasja shkaku i mosmarrëveshjes për bilardo, i akuzuari jep versionin e tij për ngjarjen

Në Gjykatën e Gjakovës, Josip Imeri, i akuzuar për tentim-vrasjen e Agron Drenit, dha mbrojtjen e tij para trupit gjykues të përbërë nga Drilon Haraç...

Dënim me kusht dhe plotësues ndaj komisioneres së akuzuar për manipulim të rezultateve në zgjedhje

 

Gjakovë - deklarohen të pafajshëm tre të akuzuarit për korrupsion

Në gjykimin me përmbajtje nën akuza të korrupsionit kundër tre personave, Skender Ndrecajt ish-drejtorit të Infermierisë tani infermier në Spitalin “Isa Grezda” në Gjakovë, Leonora Ymeraga juriste ...

E akuzuara pranon fajin për falsifikim të rezultateve në zgjedhjet lokale të 2017-ës në Rahovec

Flutra Beqiri, e akuzuar për falsifikim të rezultateve të votimeve, e ka pranuar fajin për akuzën që i vihet në barrë.

Në prill pritet të dalin para gjykatës zyrtarët e Spitalit “Isa Grezda”

Me 8 prill, pritet të mbahet seanca nën akuza të korrupsionit kundër tre personave, Skënder Ndrecajt  drejtorit të Infermierisë në Spitalin “Isa Grezda” në Gjakovë, Leonora Ymeraga juriste ...

Japin mbrojtjen ish-inspektori i ATK-së dhe një kontabilist, nën akuzat për korrupsion

Driton Fetahu ish-inspektor i Administratën Tatimore të Kosovës (ATK) e Bledar Hasku kontabilist, të akuzuar për vepra që ndërlidhen me korrupsion, po akuzohen për marrje ...

Gjakovë, dënim me burg dhe gjobë për kontrabandim me migrantë

Gjykata e Gjakovës, përkatësisht gjykatësi Drilon Haraçia, ka shqiptuar dënim me burgim prej 1 viti dhe gjobë në shumë prej 3 mijë euro ndaj Demë Sefajt, ...