Postet nga: kontrabandim me migrantë

Akuzohet se kontrabandoi babain dhe fëmijët për në Europë

Behxhet Limani po akuzohet nga prokuroria se ka bërë kontrabandë me migrantë.

Gjakovë - I akuzuari e pranon se ka bërë pazar për kontrabandim të një personi

Sali Krasniqi i cili po akuzohet për veprën penale kontrabandim me migrantë, sot para gjykatës së Gjakovës, e ka pranuar fajin. Bashkë me Krasniqin në kë...

Arrestohen dy persona në Prishtinë për kontrabandim me migrantë

Dy persona janë arrestuar dje në Prishtinë nën dyshimin për kontrabandë me migrantë.

Parashkrime në gjykimin për krim të organizuar që nuk u mbajt që nga viti 2013

Në gjykimin ku 4 persona po akuzohen për krim të organizuar lidhur me kontrabandim me migrantë dhe 5 të tjerë për të njëjtën vepër në tentativë, të ...

4 të Arrestuar Pas Hetimit Disamujor

Policia e Kosovës ka arrestuar sot 4 persona gjatë një operacioni në rajonin e Prishtinës. Të ndaluarit pas intervistës janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa dy ...

Aktakuzë Kundër Tetovarit, Transportoi Ilegalisht Pakistanezë e Irakianë

Prokuroria në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj personit me inicialet I.O. nga Tetova e Maqedonisë, për shkak të veprës penale kontrabandim me migrantë.

Ankohet se i Morën 3800 Euro për ta Dërguar në Zvicër

Policia Kufitare njofton se një person është ankuar që dha para për të dalë në shtetet perëndimore, por ai që sipas tij ia mori paratë, nuk mundi ta ...

Paraburgim Turkut të Dyshuar për Kontrabandim të Imigrantëve

Gjykata Themelore në Ferizaj ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj shtetasit turk me inicialet T.B., duke aprovuar kështu kërkesën e Prokurorisë pë...