Postet nga: konferencë

Zbulohen armë dhe municione në veri, Policia thërret konferencë të jashtëzakonshme për media

Një konferencë e jashtëzakonshme për media është thirrur të mbahet sonte, më 14.05.2024, në ora 19:30, në Drejtorinë rajonale Mitrovicë-Veri të Policisë së Kosovës.

'Mjaft me konferenca! Shpallne gjendjen emergjente tani!' - Vendoset mbishkrim gjatë konferencës së Haxhiut - VIDEO

Gjatë konferencës së ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, një gazetare vendosi në foltore mbishkrimin "Mjaft me konferenca! Shpallne gjendjen emergjente tani!".

Avokati i Millan Radoiçiq pritet të mbajë konferencë për media në Serbi

Avokati Goran Petronijeviq, si përfaqësues i nënkryetarit të Listës Serbe, Millan Radoiçiq, do flasë për publikun në një konferencë për media gjatë ditë...

Rama në Beograd: Macron e Scholz `kumbarët` e Marrëveshjes së Brukselit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vazhduar turin e tij ballkanik, teksa të premten pasdite është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Beograd.

Armatimi dhe mjetet ushtarake që u gjetën në Zveçan, policia mban konferencë të jashtëzakonshme

Njësitet policore mbrëmë kanë zhvilluar një aksion në Zveçan pasi kishin arritur që përmes informacioneve të zbulonin një veturë me targa të Beogradit e që gjatë ...

Krimet ekonomike në aksion në Prishtinë, PSD thërret konferencë për media

Partia Socialdemokrate ka thirrur konferencë për media në ora 13:00.

Konferenca e BIRN, kërkohet bashkëpunim më i madh mes prokurorive të rajonit në trajtim dhe gjykim të krimeve të luftës

Në konferencën e Rrjetit Ballkanik për Gazetari Hulumtuese me temën “Arkivat dhe parandalimi i konflikteve: Mësime nga e kaluara, vizione për të ardhmen”, u theksua ...

Aktakuzë ndaj dhjetëra zyrtarëve komunalë të Pejës, dyshohen për mbi 20 vepra penale

Prokuroria e Pejës ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj dhjetëra zyrtrarëve komunalë. Sipas Prokuorirsë ata po dyshohen për mbi 20 vepra penale.