Postet nga: komuna e drenasit

Lëvizja Vetëvendosje më e votuara në Drenas nga diaspora

Lëvizja Vetëvendosje në Drenas ka marrë më së shumti vota nga jashtë Kosovës, të cilat janë dërguar përmes postës në adresë të KQZ-së, pë...

PDK prin me numrin e kuvendarëve komunal në Drenas

Dy kandidatët për kryetar të Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Driton Ajazi nga Demokratët për Drenasin do ...

Shkëputja e kontratave si rrugë për mbrojtjen e cilësisë (VIDEO)

Komuna e Klinës ishte bërë e njohur vitin e kaluar për shkak se në një nga rrugët e sapo-asfaltuara kishte mbi bari.

Komuna e Drenasit bën thirrje të shfrytëzohen rrugët alternative për t’i shmangur kolonat

Komuna e Drenasit përmes një njoftimi në rrjetin Facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë rrugët alternative për t`u ikur kolonave.

Bajraktari: Në Komunën e Drenasit s’mund të nisin procedurat e prokurimit pa pasur buxhet

Institucione të nivelit qendror e lokal shpesh projektojnë tenderë pa i pasur mjetet financiare të siguruara.

Komuna e Drenasit ndau subvencione për 10 OJQ që nuk dëshmuan nëse janë nën hetime

Zyra Kombëtare e Auditorit (ZKA) ka gjetur se Komuna e Drenasit ka ndarë subvencione për dhjetë OJQ edhe pse në dosjet e tyre mungonin dëshmitë se personi ...

Digjet vetura e inspektorit të ndërtimit në Drenas, dyshon se kishte të bënte me punën e tij

Vetura e inspektorit të ndërtimit në Komunën e Drenasit, Fitim Veliqi, është djegur në orët e para të mëngjesit.

Komuna e Drenasit thotë se do të kompensohen bujqit që pësuan nga breshëri i së shtunës

Komuna e Drenasit ka thënë se do të kompensohen të gjithë bujqit që kanë pësuar dëme nga breshëri i ditës së shtunë. Përmes një ...