Postet nga: Komisioni për të Drejtat e Njeriut

'S’ka asnjë përgjigje për zbatimin e Deklaratës për Personat e Zhdukur'

Më 2 maj, bëhen një vit prej kur në Bruksel u miratua Deklarata për Personat e Zhdukur. Megjithatë, kryetari i Komisionit për të Pagjeturit, Andin Hoti, i zhgë...

Vdekja e 4-vjeçares në QKUK, ministri Vitia në Komisionin parlamentar: Nuk ka ende të evidentuar se ka pasur neglizhencë 

Detaje të reja lidhur me vdekjen e 4-vjeçares nga Gjakova në QKUK u shpalosën nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe drejtori i SHSKUK-së, Elvir Azizi, ...

'Përballja’ e bordit të RTK-së dhe sindikatave në Komisionin parlamentar për të Drejtat e Njeriut

Komisioni për të Drejtat e Njeriut thirri në takim të mërkurën, më 8 nëntor, përfaqësuesit e sindikatave të Radiotelevizionit të Kosovës dhe bordin. Kjo ...

Deputetet Eliza Hoxha dhe Albana Bytyqi lëshojnë mbledhjen e Komisionit për Drejtat e Njeriut ku po diskutohej për RTK-në

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha dhe ajo e AAK-së, Albana Bytyqi kanë lëshuar mbledhjen e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, në të cilën mbledhje po diskutohet ...

Komisioni për të Drejtat e Njeriut miraton projektligjin për aderimin e Kosovës në Komisionin Ndërkombëtar për Personat e Zhdukur

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione ka miratuar sot Projektligjin për ...

Komisioni për të drejtat e njeriut miraton në parim projektligjin për liritë fetare

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë dites

Ankesat për shkelje e diskriminim të pesë punëtoreve të Autoritetit të Aviacionit Civil, deklarohet ministri Aliu

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione ka diskutuar lidhur me kërkesë...

Sindikata e Punëtorëve të Autoritetit të Aviacionit Civil ankohet në komisionin parlamentar për keqmenaxhim nga drejtori

Komisioni parlamentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore dhe Peticione sot është takuar me përfaqësuesit e Sindikatës së punëtorëve të Autoritetit të Aviacionit ...