Postet nga: Kombëtarja e Kosovës - vajzat

Kosova organizatore e turneut kualifikues të UEFA-së për grupmoshat U17

Kosova do të jetë nikoqire e turneut kualifikues të UEFA-së për grupmoshat U-17 në kategorinë e vajzave.

Sot zhvillohet ndeshja Kosovë-Shqipëri në konkurrencën e vajzave

Sot duke filluar nga ora 16:00, në Prishtinë në stadiumin ‘’Fadil Vokrri” zhvillohet ndeshja midis Kosovës dhe Shqipërisë në kategorinë e vajzave për kualifikimet e Kampionatin Botëror 2023.

Kosova pëson humbje nga Polonia

Kombëtarja e Kosovës në futboll në konkurrencën e vajzave ka pësuar humbje në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror 2023.

Kosovë - Poloni, mbyllet pjesa e parë

Është mbyllur pjesa e parë në takimin ndërmjet Kombëtares së Kosovës kundër Kombëtares së Polonisë, në kategorinë e vajzave.

Dardanet kërkojnë triumfin në “Fadil Vokrri” ndaj Polonisë

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e vajzave sot të përballet me Kombëtaren e Polonisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2023.

Trajnerja e Kosovës thotë se nuk i frikësohet Polonisë

Kombëtarja e Kosovës A në konkurrencën e vajzave në futboll të enjten do të përballet me Poloninë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botë...

Vashat e Kosovës debutojnë me fitore

Kombëtarja e Kosovës A në basketboll te vajzat, ka debutuar me fitore në garat ndërkombëtare duke e mposhtur Qipron me rezultat të ngushtë 68-70, në kuadë...

Kosova premton angazhim maksimal ndaj Rusisë

Kombëtarja e Kosovës A te vajzat e ka mbajtur stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Rusisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2021.