Postet nga: kolona

Kolona të gjata në Merdarë, bëhet thirrje për shfrytëzimin edhe të pikave tjera kufitare

Kolona me mijëra metra të gjata janë evidentuar në dalje të pikës kufitare në Merdarë, kurse në hyrje nuk ka kolona.

Kolona të gjata te Dheu i Bardhë e në Merdarë

Kolona disa metërshe janë krijuar në disa pika kufitare në hyrje të Kosovës.

Kolona të gjata në pikën kufitare në Vërmicë

Temperaturat e larta kanë bërë që shumë kosovarë të marrin rrugën drejt bregdetit shqipëtar.

Fluksi i qytetarëve në pikën kufitare në Merdare shkakton kolona

Deri në një orë po presin qytetarët e Kosovës për të dalë nga vendi në pikën kufitare në Merdare. Sipas të dhënave të publikuara nga ...

Kolona të gjata në rrugën e kombit, kosovarët ia mësyjnë sërish Shqipërisë

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të kenë Shqipërinë, destinacionin kryesor për pushime.

Aksidenti në Gllarevë shkakton kolona të gjata

KALLXO.com mëngjesin e sotëm ka raportuar për një aksident trafiku në rrugën Prishtinë- Pejë, saktësisht në fshatin Gllarevë të Klinës.

Pritje të gjata në kufirin Kosovë – Serbi

Bashkatdhetarët tanë, por edhe ata që mund të jenë duke shkuar apo kthyer nga pushimet do ju duhet të presin deri në 7 orë në kufirin mes Kosovës dhe ...

Mërgimtarët presin nga 6 orë në Merdare për të dalë nga Kosova

Pritjet e gjata afro gjashtë orë në pikat kufitare me Serbinë po vazhdojnë edhe sot.