Postet nga: Koalicioni

Përçahen aleatët në Prizren, edhe LDK del kundër Mytaher Haskukës

Dështimi i seancës së jashtëzakonshme të hënën ka sjellë edhe përplasjet ndërmejt aleatëve të koalicionit në Prizren.

A i ka rënë ‘pishman’ Haradinaj koalicionit me PDK-në?

Koalicioni i gjerë që është momentalisht në pushtet po konsiderohet i suksesshëm në përgjithësi nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Takimi i partnerëve të koalicionit, PDK nuk ndërron qëndrim për pezullimin e taksës

Presidenti Hashim Thaçi dhe partnerët e koalicionit qeveritar, përfshirë kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa nga ministrat e tij, mbrëmjen e së martës morën vë...

AAK 'pishman' për prishjen e koalicionit me Agim Bahtirin

Agim Bahtiri, kryetar i komunës së Mitrovicës, ka deklaruar se kalimi në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) i ish kryesuesit të asamblesë komunale ...

Ahmeti: Nuk do të ketë koalicion me PDK-në në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur për shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje në këtë komunë,drejtorin e Shëndetësisë, Arben ...

Haziri Ironizon me Takimin e Liderëve: Restoranti, Vendi që Bashkon Koalicionin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka reaguar në lidhje me takimin e liderëve të koalicionit qeverisës që e kanë mbajtur jashtë zyrave të ...

Qeveria e Brishtë për t’u Përballur me Sfidat

Vendimi i Listës Serbe për të braktisur koalicionin qeverisës, të cilin tashmë e përbëjnë vetëm partitë shqiptare: Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca pë...

Kadri Veseli: Besoj se Demarkacioni Ratifikohet Këtë Javë

“Jam duke punuar intensivisht me kolegët e partive politike, në mënyrë që të arrijmë konsensusin e përbashkët që kur të shkojmë në seancë, ta përfundojmë çë...