Postet nga: Koalicioni

AAK- PSD, nis takimi i koalicionit

Filloi takimi midis kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesve të PSD-së. Pas këtij takimi do të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit, AAK-PSD.

Mimoza Kusari paralajmëron koalicion me VV-në

“Alternativa” pritet të hyjë në një koalicion parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje.

AAK e PSD në mbledhje të ndara për mundësinë e bashkimit në zgjedhje

AAK e Ramush Haradinajt dhe PSD e Shpend Ahmetit kanë nisur mbledhjet e këshillit të përgjithshëm të partive respektive për të diskutuar për mundësinë ...

LDK e LVV çdo ditë më larg njëra-tjetrës, Hoti: kemi dallime substanciale

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka ripërsëritur qëndrimin se nuk do të jetë pjesë e asnjë qeverie që formohet nga kalkulime të ndryshme politike dhe pa zgjedhje.

Thaçi i kërkon koalicionit PAN mandatarin e ri për kryeministër

 

Xhavit Haliti flet për degën e PDK-së në Pejë pas rrahjeve

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, që së fundi u rizgjedh kryetar i degës së PDK-së në Pejë tha për ...

Haradinaj: Nuk jam i pari që e lëshoj koalicionin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se nuk po bën kalkulime për qëndrim në pozitë, pro po mundohet t’i kryejë punët.

Albin Kurti kërkon rrëzimin e Qeverisë Haradinaj, VV në Klinë koalicionin me AAK-në e quan shembullor

Nga të gjitha komunat në të cilat udhëheq Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, vetëm Komuna e Klinës ka koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.