Postet nga: Kiosqet

Shpend Ahmeti flet për akuzat rreth lidhjes së ‘Maxi Market’ me kiosqet e Prishtinës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në një përgjigje për KALLXO.com, ka folur për akuzave të bëra nga  asamblisti i Vetëvendosjes, Egzon Azemit, se ...

Anulohet vendimi që favorizonte bizneset e mëdha për kiosqet

Plotësim: 11:45

Egzon Azemi: Genc Bashota e Gazmend Abrashi ia mësyjnë kiosqeve të Prishtinës

Asamblisti i Vetëvendosjes ka thënë se tenderi i hapur nga Komuna e Prishtinës që i favorizon bizneset dhe marketet e mëdha është bërë me që...

Kryetari i Autoritetit të Konkurrencës i gëzohet vendimit të Komunës së Prishtinës për kiosqet

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi ka mirëpritur vendimin e Komunës së Prishtinës për rishikimin e kritereve në tenderin për kiosqet në ...

Autoriteti i Konkurrencës kërkon rishikimin e kritereve për dhënien e kiosqeve në Prishtinë

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës në mbledhjen e saj të sotme ka reaguar në lidhje me ankadin për dhënien e kiosqeve në Komunën e Prishtinës.

Misteri i 5 milionëshit për kiosqet e Prishtinës

Ndonëse tenderi për ndërtimin e objektit të Akademisë së Drejtësisë nga Ministria e Administratës Publike (MAP) në vlerë prej 2.5 milionë euro dhe tenderi për ...

Pezullohet ankandi për dhënien e kiosqeve në Prishtinë

Me 43 vota për,asnjë kundër dhe  një abstenim Kuvendi Komunal i Prishtinës ka pezulluar vendimin e komunës së Prishtinës për dhënien e kiosqeve.