Postet nga: ipko superliga e kosovës

Drenica kërkon mbijetesën në Superligë përmes fitores ndaj Dukagjinit

Drenicën nuk e pret punë e vështirë ndaj Dukagjinit i cili tashmë është përshëndetur me Superligën e Kosovës.

Flamurtari kërkon mbetjen në Superligë, Gjilani kërkon fitoren për garat europiane

Flamurtari dhe Gjilani do të përballen sot prej orës 17:00, në Prishtinë në kuadër të xhiros së fundit në Superligën e Kosovës.

Gjilani dhe Ballkani do të kërkojnë kualifikimin në garat europiane në xhiron e fundit

Barazimi me rezultat 2-2, Gjilanin dhe Ballkanin i ka larguar nga gara për titullin kampion, duke e bërë Dritën kampione të Superligës së Kosovës pë...

Gjilani e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Ballkanit

Gjilani e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës.

Formacionet zyrtare: Gjilani – Ballkani

Janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen Gjilani – Ballkani, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës.

Një futbollist i Superligës del pozitiv në testet e COVID-19

Virusi i njohur si COVID-19, i ka prekur edhe klubet e futbollit kosovar të Superligës.

Dardan Çaka do ta ndajë drejtësinë në derbin Drita – Gjilani

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se komisioni për delegimin e gjyqtarëve ka caktuar tashmë gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë ...

Zyrtare: Superliga me katër runde, Liga e Parë ndahet në dy grupe

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka njoftuar se ka vendosur që për sezonin 2020/2021, ka vendosur që Superliga e Kosovës do të jetë me 10 ...