Postet nga: KB Peja

Kurti pret në takim ‘Shqiponjat’, i uron për titullin kampion në basketboll

Kryeministri Albin Kurti ka pritur dje në takim kampionin e super ligës së basketbollit të Kosovës, Klubin e Basketbollit, Peja.

Peja pret Trepçën në sfidën e dytë finale

Ndeshja e dytë e serisë finale të “Play-off”-it do të zhvillohet sot (E diel)në Pejë.

Pretendimet për kurdisje, reagon edhe KB Peja

Klubi i Basketbollit Peja përmes një njoftimi janë shprehur të shokuar nga pretedimet e KB Sigal Prishtina për manipulim të ndeshjes me Trepçën, ku theksohet se dy ...

RTK blen 15 mijë euro të drejtat e transmetimit të 10 ndeshjeve të 'KB Peja' në Ligën Ballkanike

Radiotelevizioni i Kosovës ka blerë të drejtat ekskluzive për transmetimin e 10 ndeshjeve të Klubit Basketbollist, ‘Peja’ që do të luhen në Ligën Ballkanike.

Peja – Trepça derbi i javës në superligën e basketbollit

Peja – Trepça do të jetë derbi i javës së 19-të në Princ Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

FBK reagon pas sulmit ndaj autobusit të KB Prishtina mbrëmë në Pejë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka reaguar lidhur me sulmin ndaj KB Prishtina.

Sonte zhvillohet “El Clasico” i basketbollit në Kosovë

Sonte duke filluar nga ora 20:00 në Pejë na pret “El Clasico” i basketbollit në Kosovë.

Publikohen statistikat e më të mirëve në Superligën e Kosovës në Basketboll

Superliga e Kosovës në Basketboll, ka përmbyllur stinorin vjeshtor dhe ka bërë publike statistikat e skuadrave me sulmin dhe mbrojtjen më të mirë.