Postet nga: kb bashkimi

Bashkimi e mposht Feronikelin në Drenas

Bashkimi ka fituar në udhëtim ndaj Feronikelit me rezultat 82-66, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Bashkimi triumfon ndaj Prishtinës

KB Bashkimi ka triumfuar ndaj Prishtinës, duke e mposhtur me rezultat 89-82, ndeshje e vlefshme për xhiron e 26-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Bashkimi mposht Feronikelin dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Bashkimi e ka mundur Feronikelin me rezultat 90:76 (29:16, 20:23, 27:14, 14:23), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Oso Termosistem Final 8”.

Sulmohet me gurë autobusi i KB Bashkimit në Pejë - FOTO

Autobusi i lojtarëve të KB Bashkimit është sulmuar me gurë në dalje të qytetit të Pejës.

Rahoveci triumfon ndaj Bashkimit me lehtësi

KB Rahoveci ka vazhduar me fitore duke e mposhtur KB Bashkimin me rezultat 101-81, ndeshje e vlefshme për xhiron e 23-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Mitrovicë, thyhen xhamat e autobusit të skuadrës së KB Bashkimit

Sot është zhvilluar ndeshja Trepça – Bashkimi, në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, të cilën e fituan prizrenasit me rezultat 70-69, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të ...

Basketboll, Fitore dramatike e Bashkimit në Mitrovicë ndaj Trepçës

KB Bashkimi ka shënuar fitore dramatike ndaj KB Trepçës me rezultat të ngushtë 70-69, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Superligën e Kosovës ...

Bashkimi fiton ndaj Lipjanit

Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës, duke e mundur Lipjanin në udhëtim me rezultat 78:86, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në Superligën e Kosovë...