Postet nga: Kandidatura

Raportohet se Biden do ta shpallë shpejt kandidaturën për zgjedhjet e ardhshme

Presidenti amerikan, Joe Biden, do të mund të shpallë shumë shpejt kandidaturën e tij për zgjedhjet e ardhshme presidenciale, kanë raportuar disa media amerikane.

Gramoz Vokrri dorëzon zyrtarisht nënshkrimet për kandidaturën për të parin e FFK-së (VIDEO)

Gramoz Vokrri pritet të jetë kundërkandidat i Agim Ademit në garën për të parin e Federatës së Futbollit të Kososvës.

Ish-presidenti i Llapit shpall kandidaturën për të parin e FFK-së

Pas Remzi Ejupit dhe Arianit Ahmeti, kandidati tjetër që po synon pozitën e të parit të Federatës së Futbollit të Kosovës është ishpresidenti i klubit futbollistik ...

Arianit Ahmeti shpalli kandidaturën për të parin e FFK-së

Pas Remzi Ejupit, edhe Arianit Ahmeti ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për të parin e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Remzi Ejupi flet për KALLXO.com, shpall kandidaturën për të parin e FFK-së

Remzi Ejupi do të jetë njëri prej kandidatëve për të parin e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Ilir Ferati synon ta pasojë babanë e tij, të ndjerin Fadil Ferati, në postin e të parit të Istogut

Ilir Ferati është zyrtarizuar nga LDK-ja si kandidat për kryetar të komunës së Istogut, për zgjedhjet lokale të tetorit.

Çfarë thotë Uran Ismaili për kandidaturën e Memli Krasniqit? 

Kandidati i PDK-së për komunën e Prishtinës, Uran Ismaili, në emisionin “Argument Plus” ka folur lidhur me kandidaturën e Memli Krasniqit për kryetar të PDK-së. 

Konfirmohet kandidatura e Sami Lushtakut për kryetar të Komunës së Skenderajt

Dega e Partisë Demokratike në Skenderaj ka konfirmuar kandidaturën e Sami Lushtakut për kryetar të kësaj komune, për zgjedhjet e ardhshme lokale.