Postet nga: Biden

Biden mbështet fuqishëm integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka shprehur mbështetje të fuqishme për integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian.

Kurti për “Le Monde”: Historia absurde e shkëmbimit të territoreve ka mbaruar, nuk flasim më për të 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë intervistë për gazetën më të madhe franceze “Le Monde”.

Biden shpall planin për ta luftuar valën e krimit

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka shpallur një plan për financimin më të lartë të policisë, si përpjekje për ta luftuar rritjen e numrit të vrasjeve. Ai tha ...

Arma “sekrete” mbrojti Bidenin në Europë, anti-droni që neutralizon gjithcka!

Forcat belge të sigurisë kishin dy armë të fuqishme në duart e tyre gjatë kohës kur në Bruksel ndaloi presidenti amerikan, Joe Biden, si pjesë e turit të tij ...

Biden: Ngrirje pasurish për ata që destabilizojnë Ballkanin Perëndimor

Presidenti Joe Biden nënshkroi një urdhër ekzekutiv që parashikon ngrirjen e pasurive dhe ndalimin e hyrjes në SHBA për ata që destabilizojnë Ballkanin Perëndimor, kryejnë korrupsion ...

Ambasada e SHBA në Tiranë: Urdhri i Bidenit, jetik për integrimin e Shqipërisë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri e ka quajtur mjet jetik drejt integrimit të Shqipërisë në strukturat evropiane dhe euro-atlantike urdhrin ekzekutiv të presidentit amerikan, Joe Biden ...

Biden: Do t'i them Putinit se nuk lejojmë shkeljen e të drejtave të njeriut

 Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden tha se do t'i bëjë trysni presidentit të Rusisë, Vladimir Putin që të respektojë të drejtat e njeriut.

Samiti Biden-Putin në klimën e tensioneve dypalëshe

Shtëpia e Bardhë njoftoi të martën se Presidenti Joe Biden do të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin në Gjenevë muajin tjetër, ndërsa administrata kërkon ...