Postet nga: ilir ferati

Ilir Ferati ende nuk i emëron drejtorët komunalë në Istog

Komuna e Istogut ende nuk ka arritur që të formojë kabinetin e saj qeveritar ani pse kanë kaluar më shumë se 2 muaj prej marrjes së detyrës nga kryetari Ilir ...

LDK dhe PDK bashkojnë forcat për ta qeverisur Istogun

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për të qeverisur së bashku Komunën e Istogut për katër vitet ...

Pamjet e nxënësve duke dëmtuar inventarin e shkollës në Istog, sipas drejtorisë së Gjimnazit 'Haxhi Zeka' janë të para dy viteve

Një video ku shihen disa nxënës të Shkollës e Mesme të Lartë “Haxhi Zeka” në Istog ka qarkulluar gjatë ditës së sotme në media online. Në ...

Sa çerdhe do të ndërtohen në Istog nëse Ilir Ferati zgjidhet kryetar i Komunës?

Kandidati i Lidhjes Demokratike e Kosovës për kryetar të Istogut, Ilir Ferati, ka treguar se sa çerdhe do të ndërtohen nëse ai bëhet kryetar i ...

Kandidati i LDK-së: Secili fshat në Istog do të ketë ndriçim

Kandidati për kryetar të Istogut, Ilir Ferati, nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka premtuar ndriçim për të gjitha fshatrat e komunës nëse ai ...

Me cilat parti do të bëjnë koalicion Ilir Ferati e Bekë Berisha?

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Istogut, kanë treguar në "Debat Përnime" se me cilat parti do të bëjnë koalicion ...

Debat Përnime për balotazhin e Istogut - LIVE

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Istogut, diskutojnë në "Debat Përnime" për balotazhin e 14 nëntorit.

Kandidati i LDK-së premton ndërtimin e kolektorëve për ujërat e zeza në Istog

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Istogut, Ilir Ferati në Debat Pernime ka thënë se brenda 4 vitesh të mandatit do të ndërtojë kolektorë ...