Postet nga: Kandidatet per deputet

Qytetari pyet kandidatin e PDK-së 'si do të zhvillohet Kosova me akterët e aferës Pronto?' VIDEO

Gjatë një debati zgjedhor të zhvilluar të shtunën në Gjakovë, një qytetar pyeti kandidatin për deputet nga radhët e PDK-së, Butrint Batallin, se si e mendon PDK-ja ...

Kandidati i AAK-së sfidohet nga qytetarja për pagat e qeveritarëve - VIDEO

Një qytetare nga Komuna e Gjakovës gjatë një debati publik ka sfiduar kandidatin e AAK-së për deputet, Fatos Axhemin, për pagat e kryeministrit dhe ministrave.

Propozimi i Driton Selmanajt që të ulen taksat për makinat

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës në intervistën me 46 pyetje të KALLXO.com ka propozuar heqjen e akcizës dhe taksave për makinat e ...

Kush po ja financon fushatën Armend Zemajt

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së Armend Zemaj ka folur për fondet me të cilat është duke e financuar fushatën e tij. Në intervistën ...

Kandidati i Vetëvendosjes premton lirimin e naftës për bujqit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje nga rajoni i Ferizajt, Enver Haliti në një intervistë për KALLXO.com thotë kauza e tij si deputet do të jetë shikimi i ...

Kandidati i PDK-së premton se nuk do punësojë familjarë

Kauza të cilën do ta shtyj përpara Fadil Nura si kandidat për deputet nga Komuna e Skenderajt do të jetë zhvillimi ekonomik dhe lufta ndaj korrupsionit dhe ...