Postet nga: Enver Haliti

LVV: Lejet ndërtimore në Ferizaj janë dhënë kundërligjshëm

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje nga Ferizaj, Haki Abazi, Enver Haliti dhe Dimal Basha, në një konferencë për media kanë deklaruar se Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapë...

Komisioni parlamentar për buxhet diskuton për pagat dhe shpenzimet e deputetëve

Kërkesa e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje për caktimin e lartësisë së kompensimit të deputetit dhe kompensimin e shpenzimeve ka përplasur sot në Komisionin ...

Deputeti Haliti: Mungesa e klasifikimit të mbeturinave ndikon direkt në jetën e qytetarëve

Në mbledhjen e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver ...

Si ndikojnë zgjedhjet në shpërdorim të buxhetit?

Sa herë që vendi është në vit zgjedhor, institucionet nisin të shpenzojnë buxhet më shumë. Ani se pa ndonjë planifikim paraprak, shumë rrugë shtrohen me asfalt.

Shpenzimi i buxhetit - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet për menaxhimin dhe shpenzimin e buxhetit.

Deputeti i Vetëvendosjes: S'lejojmë mbajtjen e seancave nëse Selmanaj është prezent

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Enver Haliti, në emisionin “Imazh” të RTK-së ka thënë se deputetët e kësaj partie nuk do të lejojnë mbajtjen e seancave ...

Deputeti i LVV-së kritikon ministrin e Arsimit për vendimin që të rritet numri i studentëve të Mjekësisë

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, e ka kritikuar ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj për vendimin e tij që të rritet ...