Postet nga: driton selmanaj

Varroset në Piranë të Prizrenit Ukë Sait Ukaj, trupi i tij ishte i zhdukur që nga lufta

Mbetjet e trupit të patriotit Ukë Sait Ukaj, i zhdukur që nga lufta në vitin 1999, është varrosur në Piranë të Prizrenit pas 25 vitesh nga zhdukja e tij.

Selmanaj e quan "skandaloz" adresimin e presidentes Osmani për mosdekretimin e Isufajt për Kryeprokuror të Shtetit

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, e ka quajtur skandaloz adresimin e presidentes Vjosa Osmani në konferencën e mbajtur dje, ku ka njoftuar se nuk do ta dekretojë Blerim Isufajn ...

Driton Selmanaj rizgjidhet kryetar i degës së LDK-së në Prizren

Driton Selmanaj është rizgjedhur kryetar i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren.

Selemanaj – Kusari Lilës: Ia pafshi hairin kësaj pune dhe përgjimeve tjera që mund të dalin nesër

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj është “përplasur” në Kuvend me deputeten e LVV-së, Mimoza Kusari – Lila lidhur me audio-incizimet ku dëgjohej Mimoza Kusari duke biseduar me ish-deputetin e ...

Driton Selmanaj: Ata që u bën bashkë për të bombarduar Serbinë, sot po na sanksionojnë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka deklaruar në seancën e Kuvendit se sot janë bërë 78 ditë prej kur Bashkimi Europian ka sanksionuar Kosovën, ...

Selmanaj: Produktet që Kurti po i nxjerr nga dialogu janë më të dëmshme sesa ato të qeverive paraprake

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se dyshon në epilogun e procesit të dialogut, me kryeministrin Kurti pas Marrëveshjes së Ohrit sepse sipas tij pika e 7 e ...

Çështja e personave të pagjetur, ‘përplasen’ Selmanaj e Bislimi

Çështja e personave të pagjetur, ka përplasur verbalisht deputetin e LDK-së, Driton Selmanaj dhe zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi në Kuvendin e Kosovës.

Driton Selmanaj kujton marrëveshjen e Uashingtonit, pyet Kurtin për Ujmanin

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj iu është kthyer marrëveshjes së Uashingtonit mes Kosovës dhe Serbisë të arritur në shtator të 2020.