Postet nga: Junik

Mungesa e mjekëve në Junik, QKMF me vetëm një mjek të përgjithshëm

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në komunën e Junikut po përballet me mungesë të mjekëve të përgjithshëm. Vetëm një mjek i përgjithshë...

Disa komuna ende pa drejtorë, disa të tjera me kabinete "gjysmake"

Ndonëse betimin e tyre si kryetarë të komunave e kanë bërë në fillim të dhjetorit 2021, kryetari i Gjilani, Junikut, Kamenicës dhe Istogut, ende nuk e kanë kompletuar ...

Pas 10 vitesh në arrati, arrestohet në Belgjikë i dyshuari për vrasje në Junik

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar personi që dyshohet  për vrasje të rëndë në mëhallën Çok të Junikut dhe më pas ishte arratisur nga ...

Ngacmoi një grua, arrestohet i dyshuari

Një burrë është arrestuar pasi dyshohet se e ka ngacmuar një grua.

Drejtori i QKMF-së në Junik tregon pse askush nuk ishte në qendrën e vaksinimit

Pak orë më parë KALLXO.com raportoi për mungesën e personelit në qendrën e vaksinimit në Junik.

VIDEO: Shkon të vaksinohet, qytetari nuk e gjen askënd në qendrën e vaksinimit në Junik

Ndërkohë që autoritetet shëndetësore çdo ditë u bëjnë apel qytetarëve të vaksinohen për t’u mbrojtur nga COVID-19 në qendra të vaksinimit qytetarët ...

Në Junik dhe Deçan pritet të ketë vërshime, angazhohen ekipet në terren

Kompania e shërbimit të furnizimit më ujë KRU “Hidrodrini” ka njoftuar se ka ngritur shkallën e gatishmërisë dhe ka angazhuar ekipe në terren në Junik dhe Deç...

Kryetari i Junikut e pranon humbjen, jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të degës së AAK-së

Kryetari aktual i Junikut nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Agron Kuçi, e ka pranuar humbjen në garën për kryetar ...