Postet nga: Josep Borell

'Cola Cola' e hamburgerë, pritja e BE-së për Kurtin e Vuçiqin (FOTO)

Ka filluar takimi i përbashkët midis liderëve të Kosovës, Serbisë dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian.

Borell: Në fund të qershorit mund të ketë një takim të nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka folur sot para fillimit të Samitit të BE-së për një takim të mundshë...

Borrell pret në darkë joformale liderët e Ballkanit Perëndimor

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, do të organizojë një darkë joformale me gjashtë liderët e Ballkanit Perë...

Borrelli njofton se do të ketë sanksione të reja ndaj Rusisë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka njoftuar se BE-ja është duke punuar për pakon e gjashtë të sanksioneve ndaj ...

Ministrat e Jashtëm të BE-së - koordinim strategjie me SHBA

Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutuan në Bruksel për përgjigjet ndaj një pushtimi të mundshëm rus të Ukrainës.

KMDLNJ: Qeveria të mos lejojë referendumin e Serbisë në Kosovë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka kërkuar nga qeveria e Kosovës që të mos e lejojë mbajtjen e referendumit të ...

Borrell insiston që grumbullimi i votave për referendumin e Serbisë në Kosovë të bëhet nga OSBE

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, edhe një herë insistoi që qytetarët serb të Kosovës që kanë të drejtë vote ta kenë mundësinë ...

Borrel i thotë publikisht Kurtit: Duhet ta implementoni marrëveshjen e Asociacionit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë së Marrëveshja për Asociacionin e komunave me shumicë serbe është më shumë kërkesë e Beogradit se sa e ...