Postet nga: Aleksandar Vuçiç

Hoti reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit që përmendi mundësinë për konflikt me Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili ka paralajmëruar se mund të ndodhë ndonjë konflikt me Kosovën.

Vuçiç në Bruksel: BE-ja insiston që të zhvillojë dialog politik midis Kosovës dhe Serbisë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, tha pas një takimi me të Dërguarin Special të Sekretarit të Shtetit të SHBA, Mathew Palmer dhe Përfaqësuesin Special të BE-së pë...

Dalin pamjet para takimit të Hotit dhe Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë

Sot, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti së bashku me delegacionin e Kosovës, do të takohen në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe.

Opinione: “Minishengeni” – me apo pa Kosovën ?!

Ideja për “Mini Shengenin” në Ballkanin Perëndimor po vlerësohet në mënyra të ndryshme nga analistët politikë.

Veseli: Serbët nuk kanë probleme në komuna tjera, përveç aty ku ka interes Serbia

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ia ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në lidhje me rastin e mbrëmshëm që ndodhi në ...

Vuçiq i kërkon SHBA-së të shfrytëzojë ndikimin e saj te Prishtina

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar të martën nga ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, që Shtetet e Bashkuara të shfrytëzojnë ndikimin e tyre politik ...

Vuçiq: E themi me siguri se Radoiçiq nuk e ka vrarë Ivanoviqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se shteti serb dhe policia mund të thonë me siguri se Millan Radoiçiq, nënkryertar i Listës Serbe, nuk e ka ...

Policia dematon lajmet e mediave serbe se autoblindat janë dërguar në veri

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, në fillim të takimit me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës ka thënë që Beogradi ka informata se trupat shqiptare ...