Postet nga: Josep Borell

Kurti në Bruksel kërkon liberalizim të vizave, thotë se janë përmbushur të gjitha kriteret

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se kushtet e BE-së duhet të jenë të drejta që rruga e Kosovës të jetë e shkurtër drejt qytetë...

Josep Borrell reagon për vrasjen e trefishtë në Deçan: I tmerruar me sulmin e tmerrshëm

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell përmes një postimi në Twitter ka reaguar në lidhje me vrasjen e trefishtë që ...

Rama takoi Borellin: Folëm për konfliktin e hapur nga Bullgaria me Maqedoninë e Veriut, është marrë peng edhe Shqipëria

Kryeministri Edi Rama ka takuar përfaqësuesin e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme Josep Borell.

Borrell: Marrëveshja do ta zgjidhte përfaqësimin ligjor të Kosovës

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se marrëveshja përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë do të zgjidhë, ndër të tjera, edhe çë...

Borrell: Dialogu jo i lehtë, por i domosdoshëm

Josep Borrell, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, pak para takimit Kosovë-Serbi në Bruksel, ka thënë se e di që dialogu ...

Kurti dhe Borrell flasin për ‘non-papers’

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell në konferencën për media të mbajtur në Bruksel gjatë ditës së ...

Borrell akuzon Rusinë dhe Kinën për pengim të veprimeve ndaj puçit në Mianmar

Shefi i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka akuzuar Rusinë dhe Kinën se po pengon një përgjigje të unifikuar ndërkombëtare ...

Edi Rama të hënën në Bruksel takon presidenten e KE Ursula von der Leyen

Kryeministri Edi Rama të hënën do të zhvillojë disa takime në Bruksel. Burime nga qeveria i thanë gazetarit të Top Channel, se kryeministri i shoqëruar edhe nga ...