Postet nga: Jetish Maloku

Veton Shabani zgjidhet zëvendëskryesues i Këshillit Prokurorial të Kosovës

Prokurori i krimeve të rënda në Ferizaj, Veton Shabani është zgjedhur zëvendëskryesues i ri i  Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Jetish Maloku zgjidhet kryesues i ri i Këshillit Prokurorial të Kosovës

Ish- Kryeprokurori i Gjilanit Jetish Maloku është zgjedhur kryesues i ri i Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Ish- Kryeprokurori i Gjilanit, Jetish Maloku kandidat për kryesues të KPK-së

Ish- Kryeprokurori i Gjilanit, Jetish Maloku ka shpallur kandidaturën e tij për ta kryesuar Këshillin Prokurorial të Kosovës.

Ish-kryeprokurori i Gjilanit zgjedhet anëtar i Këshillit Prokurorial

Jetish Maloku, prokuror në Prokurorinë Themelore në Gjilan, është zgjedhur anëtar i Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Si nisi hetimi i rastit Karaçeva?

Emisioni i sotëm në “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hetimin disa mujor të institucioneve në lidhje me kapjen dhe arrestimin e më shumë se 50 personave në lidhje me rastin ...

Kryeprokurori i Gjilanit tregon detaje nga aksioni i sotëm i nisur në Karaçevë

Prokuroria e Gjilanit, ka mbajtur një takim informues lidhur me aksionin e sotëm i cili është vazhdimësi e atij të nisur ditë më parë në Karaçevë.

Kryeprokurori : Aksioni i mbrëmshëm është rezultat i punës 1 vjeçare dhe nuk ka lidhje me askënd

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku ka folur lidhur me dy aksione të mbrëmshme të kësaj prokurorie që kishin për qëllim shkatërrimin e ...

Një i vdekur nga aksidenti në Gjilan, Prokuroria jep detaje

Një person ka vdekur mbi 10 të tjerë janë lënduar rëndë në aksidentin i cili ka ndodhur para disa minutave në Komunën e Gjilanit.