Postet nga: 25 vjet nga bombardimet e NATO-s

Në 25 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s, Kurti përkujton Agim Hajrizin, Latif Berishën e Bajram Kelmendin

Në 25 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, kryeministri Albin Kurti, ka përkujtuar veprimtarët Agim Hajrizi, Latif Berisha dhe Bajram Kelmendi.

Ambasadori amerikan dhe Vjosa Osmani bëjnë homazhe te memoriali i ushtarëve të NATO-s të rënë në Kosovë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier dhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot kanë bërë homazhe te memoriali i ushtarëve të NATO-s të rënë në Kosovë, në 25 ...

Ambasadori Rohde: 25 vite më parë bëmë atë që ishte e nevojshme për të ndalur gjakderdhjen

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka përkujtuar ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë, duke thënë se 25 vite më parë Alenca e bëri atë që ishte e ...

Begaj në përvjetorin e ndërhyrjes së NATO-s: Përkujtojmë edhe sakrificat e kombit shqiptar, luftën heroike të UÇK-së

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, në 25 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s në Kosovë, ka thënë se sot duhet të përkujtohet edhe sakrifica e kombit shqiptar, ...

25 vjet nga bombardimet e NATO-s, Shea: Serbia pëson humbje të mëdha nëse kryen ndonjë veprim të pamatur

Kur gjatë luftës në Kosovë, më 24 mars të vitit 1999 filluan sulmet ajrore të NATO-s mbi caqet ushtarake dhe policore serbe, të gjithë donin të dinin se çfarë saktësisht ...

Presidentja Osmani në 25 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s: Faleminderit përjetësisht

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë, në 25 vjetorin e fillimit të bombardimeve ndaj caqeve serbe.