Postet nga: itali

Ish-kryeministri italian Berlusconi, në gjendje të rëndë shëndetësore

Prej shumë ditësh lideri i Partisë Forza Italia, ish-kryeministri Silvio Berlusconi ndodhet i shtruar në spitalin San Raffaele të Milanos.

Italia emëron gruan e parë në krye të shërbimeve sekrete

 

Itali - Shqiptari dyshohet se vrau gruan me çekiç në sy të fëmijëve

Një krim i rëndë në një familje emigrantësh shqiptarë ka ndodhur pasditen e së dielës në qytezën Pove del Grappa në provincën e Vincezas në ...

Kapet 27-vjeçari shqiptar në Itali, me 30 kg kokainë dhe 280 mijë euro cash

Tridhjetë kilogram kokainë, që nëse do dilnin në treg do të kapnin vlerën e 2 milionë eurove, u sekuestruan ditën e djeshme nga policia italiane në Torino.,

Hospitalizohet ish-kryeministri italian Berlusconi

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi është në spital që nga e marta pasdite për kontrolle, thanë të mërkurën dy burime nga partia e tij “Forza Italia”, raporton Reuters.

Italia vendos në karantinë udhëtarët e BE-së

Qeveria e Italisë do të vendosë karantinë të detyrueshme pesëditore për udhëtarët e Bashkimit Evropian, për shkak të frikës nga vala e tretë e ...

Itali: 12 të arrestuar për sulmin e planifikuar në xhami

Policia ka kapur shumë armë, eksploziv dhe simbole naziste gjatë kontrolleve në Siena të Italisë pasi disa persona kishin tentuar të sulmonin një xhami.

Vërshohet Venecia pas goditjes nga batica

Venecia është goditur nga batica më e madhe në më shumë se 50 vjet, duke shkaktuar vërshimet e dyta më të mëdha ndonjëherë në këtë qytet, raporton ...