Postet nga: ismet osmani

Gazetarja Saranda Ramaj fiton betejën me Ismet Osmanin – “Curri”

Në gusht të vitit 2019, Ismet Osmani, i njohur me nofkën “Curri”, kishte deponuar në Gjykatën e Prishtinës padi kundër gazetares Saranda Ramaj dhe grupit KOHA pak ...

Sami Lushtaku flet për fotografinë me Currin, të dyshuarin për fajde milionëshe dhe mashtrim

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku në një intervistë përballë Jeta Xharrës mbrëmë ka diskutuar një fotografi të tij me me të dyshuarin për fajde.

Ish-kryeprokurori i Speciales mbron ‘Currin’, ishte konsultuar për rastin

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Reshat Millaku, i cili së fundi është angazhuar mbrojtës i Ismet Osmanit, i njohur si “Curri”, që po dyshohet për fajde, ...

Apeli i lë në paraburgim ‘Currin’ dhe grupin e tij

Gjykata e Apelit e ka konfirmuar masën e paraburgimit ndaj Ismet Osmanit, Ilir Bojkut, Adil Thaqit dhe Mentor Maqanit.

Dosja e Prokurorisë për grupin e "Currit", kamata e fajdeve 7%në muaj

Ismet Osmani (Curri), Ilir Bojku, Adil Thaqi, Mentor Maqani dhe Rrahim Hashimi janë pesë të arrestuarit e operacionit “Dallga”, i cili u realizua në rajonin e Prishtinës, Pejës ...

Imer Beka konfirmon arrestimin e Ismet Osmanit (Currit)

Është arrestuar pronari i disa bizneseve në Kosovë, Ismet Osmani i njohur me emrin “Curri”.

Rasti i shënjestruar- Shtyhet gjykimi, avokatja shkon e papregatitur në seancën për krim të organizuar

Gjykimi për krim të organizuar, detyrim dhe falsifikim të dokumenteve ndaj të akuzuarëve Arben Bashota, Osman Bajrami dhe Sylejman Bajrami është shtyer pasi mbrojtësja e të akuzuarit ...

Shpallet aktgjykimi në rastin e të akuzuarve për mashtrim në vlerë 271 mijë euro

Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin në rastin e Ukë Lekajt dhe Ismet Osmanit, të cilët Prokuroria i ngarkon me veprën e mashtrimit në bashkëkryerje.