Postet nga: Gjykimi për Mashtrim

Mashtrimi me viza gjermane, anulohet seanca ndaj ish deputetit

Ështe anuluar gjykimi ndaj ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës nga NISMA Social Demokrate, M. Z., dhe dy të akuzuarve tjerë I. K. dhe E. K., në rastin e mashtrimit ...

Caktohet seanca gjyqësore ndaj “Burdushit”

Gjykata e Prishtinës ka caktuar seancën gjyqësore ndaj Hysni Peqani i njohur si “Burdushi”, i cili nga ana e prokurorisë Speciale po akuzohet për tri vepra ...

Prishtinë, paraburgim për biznesmenin që dyshohet se mashtroi KEK-un për cilësinë e dezinfektuesit

Gjykata e Prishtinës njofton se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit Sh.D.,  për shkak ...

Deputeti që duhej të ishte në burg votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Etem Arifi, do të duhej që më 9 mars të paraqitej në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë për ta vuajtur dënimin prej 1 ...

Një muaj nga dënimi i Rrahim Hashimit e Kadri Rexhepit, palët ende s’e kanë pranuar aktgjykimin me shkrim

Një muaj ka kaluar që nga shpallja e aktgjykimit në rastin e Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit, të akuzuar për mashtrim në bashkëkryerje.

Nesër shpallet aktgjykimi në rastin e Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit

Nesër Gjykata e Prishtinës do ta shpallë aktgjykimin ndaj Kadri Rexhepit dhe Rrahim Hashimit, të cilët nga Prokuroria e Ferizajt po akuzohen për mashtrim të Faton ...

I akuzuari për mashtrim jep fjalën përfundimtare, ndihet i dëmtuar

I akuzuari për mashtrim, Kadri Rexhepi, ka dhënë sot fjalën përfundimtare në gjykimin e tij dhe të Rrahim Hashimit.

I akuzuari për mashtrim: Kadri Veseli dhe Xhavit Haliti janë ndër politikanët më të pastër

Në gjykimin për mashtrim, i akuzuari Rrahim Hashimi ka përfunduar dhënien e fjalës përfundimtare.