Postet nga: Inspektoriati i Punës

Vdekja e 28 vjeçarit në Prishtinë, Inspektoriati i Punës jep detaje

Kryeinspektori i Punës, Hekuran Nikçi, ka japur detaje për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur paraditen e së hënës në Prishtinë, ku një punë...

Punësimi i të miturve në fabrikën e karkalecave alarmon aktivistët në Shqipëri

Inspektoriati i Punës në Shqipëri shprehet se punësimi i minorenëve nga kompania Rozafa është brenda kontureve të legjislacionit, por aktivistët e të drejtave në punë ...

Rrëfim prekës, punëtorja e restorantit rrëfen se si i shkelen të drejtat e saj në punë - VIDEO

Një grua që punon në një restorant të Ferizajit, ka rrëfyer në Inspektoriatin e Punës, shkeljen e të drejtave që i bëhen asaj në vendin e punë...

Siguria dhe shëndeti në punë, obligimet e punëdhënësit dhe të punësuarit

Në rrugën e saj drejt integrimit të plotë në Bashkimin Evropian (BE), Kosova duhet që ta reformoj edhe sektorin e sigurisë dhe shëndetit në punë. Tranzicioni i modelit ...

Vdes një punëtor në Prishtinë, dyshohet se ra nga lartësia

Një punëtor ka vdekur si pasojë e lëndimeve pasi dyshohet se ka rënë nga lartësia sot në Prishtinë.

Ish-drejtori i RTK-së pranon raportin e Inspektoratit të Punës rreth shkarkimit të tij nga bordi

Ish-drejtori i Radiotelevizionit të Kosovës, Ngadhnjim Kastrati, ka thënë për KALLXO.com se ankesa e tij dhe raporti zyrtar i Inspektoratit të Punës rreth mënyrë...

Ndalohen punimet në disa kantiere ndërtimi në Prishtinë

Për shkak të mungesës së masave të mjaftueshme të sigurisë në disa kantiere ndërtimi në Prishtinë, inspektorët e punës janë detyruar të ndërpresin punimet ...

Aksion i Inspektoratit të Punës, inspektohen ndërtimet në disa lokacione në Prishtinë

Në emisionin "Kallxo Përnime" është duke u transmetuar hulumtimi për sigurinë në punë.